विश्वकपमा आज तीन खेल : अर्जेन्टिनाको नकआउट चरणमा पुग्ने सम्भावना जिवितै

आइसल्याण्ड र नाईजेरियाको खेल हेरेपछि मात्र अर्जेन्टिनाको विश्वकप यात्राको आंकलन लगाउन सकिने

काठमाडौं,असार,८-

विश्वकप फुटबलमा आज तीन खेल हुनेछन् । पाँचौं समूहको पहिलो खेलमा ब्राजिल र कोस्टारिका भिड्नेछन् । यो खेल नेपाली समय अनुसार वेलुकी पौने ६ वजे हुनेछ,भने जापानीज समय अनुसार राती ९ बजे खेल सुरु हुनेछ । यस्तै राति पौने ९ बजे नाइजेरियाले आइसल्याण्ड संग चौथो समूहको खेल खेल्नेछ ।यस्तै अर्को खेलमा राति पौने १२ बजे पाँचौ समूहको खेलमा सर्बियाले स्विट्जरल्याण्ड संग सामाना गर्नेछ ।

यसैबिच : समूह ‘डी’ अन्तर्गत आफ्नो दोश्रो खेलमा पराजित भएको अर्जेन्टिनाको लागि नकआउट चरणमा पुग्ने सम्भावना भने अझै जिवितै छ । तर बलियो टिम मानिएको आइसल्याण्डले आफ्नो बाँकी दुवै खेल जितेमा अर्जेन्टिना समूह चरणबाटै बाहिरिनेछ । तर लगातार दोश्रो खेल जितेको क्रोएसियासँग पनि आइसल्याण्डले सामना गर्ने हुँदा उक्त खेल जित्नु आइसल्याण्डको लागि चुनौतीपूर्ण हुनेछ ।

त्यस्तै यस अघिको खेलमा पराजित भएको नाइजेरियाले पनि दुई खेल खेल्न बाँकी छ, त्यसैले अब आइसल्याण्ड र नाईजेरियाको दोश्रो खेल हेरेपछि मात्र अर्जेन्टिनाको विश्वकप यात्राको आंकलन लगाउन सकिन्छ । आइसल्याण्ड र नाइजेरिया बीचको खेल आज (शुक्रबार) ८:४५ बजे हुँदैछ । खेलमा नाइजेरिया बिजयी भए त्यसको फाइदा अर्जेन्टिनालाई हुनेछ । त्यसैले अर्जेन्टिनाको नकआउट चरणमा जाने सम्भावना आइसल्याण्डको खेलमा भर पर्नेछ ।

आज असार ८ गते हुने खेलहरुको समय तालीका
८ असार २०७५ 

साँझ ५:४५, ब्राजिल र कोस्टारिका, पाँचौं समूह
साँझ ८:४५, नाइजेरिया र आइसल्याण्ड, चौथो समूह
राति ११:४५, सर्बिया र स्विट्जरल्याण्ड, पाँचौं समूह

आगामी दिनमा हुने खेल समय तालीका

९ असार २०७५
साँझ ५:४५, बेल्जियम र टिउनेसिया, सातौं समूह
साँझ ८:४५,कोरिया गणतन्त्र, दक्षिण कोरिया र मेक्सिको,छैटौं समूह
राति ११:४५, जर्मनी र स्वीडेन, छैटौं समूह

१० असार २०७५
साँझ ५:४५, बेलायत र पानामा, सातौं समूह
साँझ ८:४५, जापान र सेनेगल ९आठौं समूह
राति ११:४५, पोल्याण्ड र कोलम्बिया, आठौं समूह

११ असार २०७५
साँझ ७:४५, उरुग्वे र रुस, पहिलो समूह
साँझ ७:४५, साउदी अरेबिया र जापान, पहिलो समूह
राति ११:४५, स्पेन र मोरक्को, दोस्रो समूह
राति ११:४५, इरान र पोचुगल, दोस्रो समूह

१२ असार २०७५
साँझ ७:४५, अस्ट्रेलिया र पेरु, तेस्रो समूह
साँझ ७:४५, डेनमार्क र फ्रान्स, तेस्रो समूह
राति ११:४५, नाइजेरिया र अर्जेन्टिना, चौथो समूह
राति ११:४५, आइसल्याण्ड र क्रोएसिया, चौथो समूह

१३ असार २०७५
साँझ ७:४५, कोरिया गणतन्त्र, दक्षिण कोरिया र जर्मनी, छैटौं समूह
साँझ ७:४५, मेक्सिको र स्वीडेन, छैटौं समूह
राति ११:४५, सर्बिया र ब्राजिल, पाँचौं समूह
राति ११:४५, स्विट्जरल्याण्ड र कोस्टारिका, पाँचौं समूह

१४ असार २०७५
साँझ ७:४५, जापान र पोल्याण्ड, आठौं समूह
साँझ ७:४५, सेनेगल र कोलम्बिया, आठौं समूह
राति ११:४५, पानामा र टिउनेसिया, सातौं समूह
राती ११:४५, बेलायत र बेल्जियम, सातौं समूह

आठ वटा समूह रहेको छ । प्रत्येक समूहबाट विजेता र उपविजेता गरी १६ देश प्रि क्वाटर फाइनल प्रवेश गर्नेछन् । प्रि क्वाटरको खेल असार १६ गतेदेखि १९ गतेसम्म चल्ने छ । प्रि क्वाटरबाट ८ वटा देश क्वाटर फाइनलका लागि छानिने छन् । क्वाटरफाइनलको खेल असार २२ र २३ गते हुनेछ ।

जसबाट सेमिफाइनलका लागि ४ वटा देश छानिने छन् । सेमिफाइनल खेल असार २६ र २७ गते हुनेछ । जसबाट दुईवटा देश फाइनलका लाछि छानिने छन् भने दुई वटा देश तेस्रो स्थानका लागि खेल्ने छन् । तेस्रो स्थानको खेल असार ३० गते हुनेछ भने असार ३१ गते फाइनल खेल मस्कोमा  हुनेछ ।